Premiera książki “Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz”

W tygodniku “Do Rzeczy” przeczytałem zapowiedź drugiego wydania mojej książki:

“Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” to bestsellerowa publikacja o najsłynniejszym z żołnierzy wyklętych. Nakładem wydawnictwa RM w Warszawie ukazuje się właśnie jej drugie wydanie.

Witold Pilecki to niezwykle ważna postać w polskiej historii z czasu II wojny światowej. Za swoje zasługi nie doczekał się jednak nagrody. Dopiero w ostatnich latach do świadomości społecznej powraca wiedza o jego heroicznych dokonaniach. Książka „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” autorstwa Adama Cyry przybliża czytelnikom życiorys i najważniejsze działania rotmistrza.

Autor książki skupia się przede wszystkim na roli Witolda Pileckiego w organizowaniu konspiracji wojskowej w obozie w Auschwitz. W książce zamieszczono również słynny raport z 1945 roku, napisany przez Pileckiego po ucieczce z obozu.

Pierwsze wydanie książki spotkało się z entuzjastycznym odbiorem krytyków i czytelników i sprzedało się w tysiącach egzemplarzy. Książka będzie dostępna w księgarniach od 22 sierpnia 2022 r.”

Źródło: Wydawnictwo RM

Witold Pilecki, uczestnik wojen w 1920 i 1939 roku, dobrowolny więzień i twórca konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, uciekinier z tego obozu, oficer Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, jeniec obozów w Lamsdorf i Murnau, po wojnie wstąpił do II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa we Włoszech. Został zamordowany strzałem w potylicę w warszawskim więzieniu na Mokotowie 25 maja 1948 roku. W lipcu 2006 roku prezydent RP Lech Kaczyński w uznaniu zasług Witolda Pileckiego i jego oddania sprawom ojczyzny odznaczył go pośmiertnie Orderem Orła Białego. W 2013 roku Pilecki został awansowany do stopnia pułkownika.

Możliwość zakupu książki: Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz

Adam Cyra

Oświęcim, 11 sierpnia 2022 r.

Komentarze 2

  • Nie kwestionowane opracowanie książki wybitnego naukowca – pracownika Muzeum KL Auschwitz. Nic dziwnego, ze ma znakomite recenzje. Gratuluję dr Adamowi Cyra słusznych pochwal i słów uznania w opracowaniach dotyczących byłych więźniów KL Auschwitz.

  • To książka niezwykła nie tylko przez postać bohatera rtm. Witolda Pileckiego, ale rownież przez niezwyklość dociekań autora dr Adama Cyry. tajemnicze znalezisko szyfru… dramatyczne wydarzenia.. to świetna rzecz również – bez obrazy- na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *