Portret kapitana

Portret Kapitana to kolejna książka, którą przybliża czytelnikowi anglojęzycznemu najnowszą historię Polski i drogę życiową  Witolda Pileckiego, dobrowolnego więźnia KL Auschwitz i twórcy konspiracji wojskowej w tym obozie.

Napisał ją dr Adam J. Koch, który wprawdzie urodził się i młodość spędził w Polsce, lecz w Australii mieszka już ponad trzydzięści lat. Powstanie tego opracowania niewątpliwie  wynikło  z pasji i podziwu Autora  dla bohaterskiego Rotmistrza.

Pilecki to bohater, który aż do upadku komunizmu został wymazany z historii, a teraz Jego legenda wraca ze zdwojoną siłą, m.in. na kartach tej publikacji. Przyszło mu żyć i działać  na tle zmieniających się epok historycznych, łącznie z dwoma totalitaryzmami hitlerowskim i sowieckim. Ta polska historia wciąż jest trudną i stosunkowo nieznaną większości świata.

Zamiarem Autora było  dać czytelnikowi anglojęzycznemu  również tło historyczne. Aby  zrozumieć bowiem bodźce stojące za działaniami Pileckiego, ważne jest, aby zrozumieć, w jakich epokach historycznych  przyszło mu żyć i działać, skąd wywodzą się jego korzenie i jak kształtował się jego charakter.

Portret Kapitana to  książka z której mogą korzystać różni czytelnicy, nie tylko zainteresowani historią  KL Auschwitz. Niewątpliwie opracowanie to  przybliża światu historię Polski i na jej tle skomlikowane losy Witolda Pileckiego, a także przypomina, że w latach 1940-1941 w obozie oświęcimskim byli więzieni i ginęli przede wszystkim przedstawiciele polskiej inteligencji.

Bardzo staranne wydanie, dobrze zaprojektowana twarda okładka już na wstępie przyciągają uwagę czytelnika, zachecając go do lektury interesującego Portretu Kapitana, który jest  dostępny na stronie:  www.freedompublishingbooks.com.au

Adam Cyra

Oświęcim, 16 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *