Zmarł aktor Włodzimierz Biernacki

Włodzimierz Biernacki urodził się 10 maja 1954 roku. w Oświęcimiu. Jego ojciec Bronisław był więźniem KL Auschwitz i długoletnim pracownikiem  Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczęśzczał do szkoły podstawowej i średniej w Oświęcimiu, a następnie  studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w zakresie gry aktorskiej, uzyskując dyplom w 1982 r.

Włodzimierz Biernacki (1954-2014)

Od 1979 roku do 1982 występował  w Teatrze Lalka i Maski  „Groteska” w Krakowie, a następnie  przez rok był zatrudniony  w Tetrze Dramatycznym w Białymstoku. Później przeniósł sie do Państwowego Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie. W latach 1984-1988 jego miejscem pracy aktorskiej był częstochowski Teatr im. A. Mickiewicza, gdzie prowadził również Kółko Dramatyczne jako instruktor teatru szkolnego. Potem pracował jeszcze jako aktor w Teatrze Narodowym w Warszawie i grał na scenie stołecznego Teatru na Woli.

Włodzimierz Biernacki

Występował również w filmach, serialach filmowych i widowiskach telewizyjnych, m.in. w „Plebanii”, „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość”, „Kryminalni”, „Na Wspólnej”, „Blisko, coraz bliżej” i „Zmartwychwstanie”.

Włodzimierz Biernacki zmarł w Krakowie 7 sierpnia. Jego pogrzeb odbył się na nowym cmentarzu w Oświęcimiu 13 sierpnia 2014 roku. Miał sześćdziesiąt lat.

Adam Cyra

Oświęcim, dnia 13 sierpnia 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *